Program Colors of Finance 2022

Velký sál

9:00 – 9:05

Úvodní slovo

Daniela Písařovicová

9:05 – 9:10

Oficiální zahájení náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje

10:30-11:40
Panelová diskuze

Stávající klient nad zlato

Současnost vs. budoucnost ve finančním poradenství aneb kam směřovat energii a píli v dobách krize. Jak si udržet klienta a kolik času stávajícím zákazníkům věnovat? Jaký podíl času naopak věnovat náboru a získávání klientů nových? Jaká je budoucnost provizí ve finančním poradenství – je lepší model zálohových nebo průběžných provizí, či spíše kombinace obou přístupů? A kam se celý trh ubírá? Posvítíme si na digitalizaci, vzdělávání, poradenský software i neustálé zvyšování úrovně služeb.

Moderuje: Daniela Písařovicová

Radoslav Kubiš, OK KLIENT | Mojmír Kramný, holver | Marek Černoch, ČASF | Michal Pobuda, KAPITOL | Jan Brejl, Partners | Jan Pálka, nsure

11:50 – 12:20
Přednáška

Investice do zelené energetiky, dluhopisy a ESG v dobách krizí

Investice do biometanu a obnovitelných zdrojů částečně urychlily i covid a válka. Jak je získat a využít pro projekty, které mají pozitivní dopad na celou společnost, ví Tomáš Voltr, výkonný ředitel skupiny Energy financial group a.s. (EFG). Ve své přednášce představí zástupce EFG jakožto českého lídra na trhu s biometanem možnosti financování zařízení pro výrobu této zelené alternativy zemního plynu, jakožto i výhody zavedení ESG principů do investiční strategie firmy.

Tomáš Voltr, EFG

12:35 -13:45
Panelová diskuze

Zabiják peněz jménem inflace

Jak bojovat s inflací a lze vůbec překonat dvoucifernou inflaci standardními investičními nástroji?

Investiční zkušenosti, rady, tipy i pohledy do historie.

Moderuje: Daniela Písařovicová

Petr Bartoň, NATLAND | Tomáš Pfeiler, CYRRUS | František Michalovích, ARTS Asset Management | Vladimír Svoboda, ADAX | Pavel Kohout, DeltaIS | Patrik Novotný, Colosseum

14:00 – 15:00
Panelová diskuze

Úhel pohledu – byznys v roce 2023

Válka na Ukrajině, míra inflace, energetická krize, zvyšující se úrokové sazby. Jak tyto proměnné ovlivní byznys v roce 2023? Pro finanční poradce jsou jako klienti naprosto klíčoví zaměstnanci i podnikatelé. Co se bude dít na trhu? Hrozí propouštění a růst nezaměstnanosti? A jak celé tato situace ovlivní finančně-poradenský trh?

Moderuje: Daniela Písařovicová

Mirek Topolánek | Petr Kasa, Pilulka | Miroslav Svoboda, Deloitte | Emmanuel Chilaud, Mondelēz

15:15 – 16:15
Přednáška

Pilulka na byznys

Příběh jak z amerického filmu. Od založení firmy z rodinných peněz až po uvedení na burzu.

Petr Kasa, Pilulka

Malý sál

9:30 – 10:30
Přednáška

Pochopte a uchopte svůj tým díky silným stránkám Gallup

Chcete pochopit, proč v určitých situacích reagujete vy nebo váš tým tak či onak? Proč vám jde skvěle strategické myšlení, ale máte problémy se seznamováním s novými lidmi? Chcete mít až 6x angažovanější zaměstnance? Tohle vše se skrývá pod testem silných stránek Gallup CliftonStrenghts. Ukážeme si, o čem test je a není, s čím vám pomůže a s čím ne.

Filip Goszler, GUG.cz

10:45 – 11:45
Přednáška

Komunikace jako magnet na klienty

Můžete mít sebelepší projev, produkt, nápad, ale když komunikace jako celek nevypadá dostatečně sexy, je to jako, když jdete na rande v teplácích. Jak efektivně komunikovat se zákazníkem, aby jste si ho přitáhli jako magnet? Co je to komunikace a jakými nástroji komunikujeme? Odhalím vám tajné triky, které vás vystřelí a pomůžou vám lépe prodat. Společně proletíme techniky jak budovat osobní brand, web, prezentaci, email a další nástroje k tomu stvořené.

Jakub Tomoszek, Avogado

12:00 – 13:00
Přednáška

Izrael – země zaslíbená venture capitaly, zkušenosti investora

  • Izraelský trh venture capital (VC) v mezinárodním srovnání
  • Kořeny globálního úspěchu izraelských start-upů
  • Izraelský VC ekosystém a jak do něj jako investor proniknout
  • Zkušenosti Springtide za dobu 6 let aktivního investování v Izraeli
  • Závěr: Výsledky hovoří za vše

David Marek, Springtide Ventures | Karel Tušek, Springtide Ventures

13:15 – 14:15
Panelová diskuze

Distribuce investičních produktů bonitní klientele – novinky v chystané legislativě

Individuální penzijní účet – kdy se ho dočkáme? Jde regulace prodeje investic správným směrem? A co zlato a krypto?

Největší časované bomby českého distribučního rybníčku. Jak rozlišovat mezi regulovanými fondy a pseudofondy? Přínosy FKI českému kapitálovém trhu.

Moderuje: Marek Janšta

Účastníci: Aleš Smutný, ČNB | Jana Brodani, AKAT | Marek Černoch, ČASF | Tomáš Rampula, J&T Banka | Jiří Štický, Reportér Magazín

14:30 – 15:30
Panelová diskuze

Jde i nyní oslovit klienta zajímavým investičním příběhem?

Co zajímavého vzniklo na trhu fondů kvalifikovaných investorů v poslední době?

Moderuje: Marek Janšta

Účastníci: Martin Dratva, REDSIDE | Tomáš Oplíštil, REALIA | Jan Macek, Conseq | Kateřina Zychová, Verdi Capital | Jan Kodada, Delta IS

Učebna A

9:30 -10:15
Workshop

Rétorická klouzačka

Vhodná a adekvátní artikulace, dýchání a volba slov vás posune dopředu. Ono příjemný, srozumitelný a kultivovaný mluvený projev nám všem lahodí, ať jej vnímáme vědomě, či podvědomě. A to především v dnešní on-line době, kdy každá nepřesnost a odchylka od srozumitelné mluvy může být neporozuměna druhou stranou. Dobře aplikovaná rétorika vám může zvednou úspěšnost vyjednávání, případně prodej.

Sklouzněte se s námi „Rétorickou klouzačkou“ od teorie až po dovednosti před kamerou. Zažijte vzrušení z množství informací, které cestou posbíráte. Naučíte se základní dovednosti správné a srozumitelné mluvy, bez kterých se krásná mluva ani prezentace neobejde. Ukážeme si, jak prezentovat a co vše by naše prezentace měla obsahovat. A kdo hledá informaci, jak se pohybovat třeba před kamerou, určitě ji také najde.

Vladimíra Hagenová, slune.cz

10:30 – 11:15
Workshop

Investiční skládačka Symbion

Symbion od DELTY IS je investiční skládačka vybraných Fondů kvalifikovaných investorů, která Vám umožní pod jednou smlouvou rozložit investici již od 1 milionu hned do několika fondů. Představujeme Vám fondy s příběhem, které svět Fondů kvalifikovaných investorů dělají zajímavější.

Jan Kodada, Delsta IS

11:30 – 12:00
Přednáška

Transformace Moravskoslezského kraje a jeho příležitosti

Poznejte budoucí proměnu našeho kraje, která otevírá několik atraktivních příležitostí. Dotýkajíce každého segmentu, který ovlivňuje a rozvíjí region. Na workshopu se dotkneme potenciálu brownfieldů, transformačních projektů, programu POHO 2030, energetiky a image kraje.

Jan Tabášek, MSID

12:30 – 13:15
Workshop

Fond NEMO – vlastnictví má smysl

Investice do kancelářských budov patří mezi nejstabilnější segment komerčních nemovitostí. Objevte i Vy mnohé výhody investic do nemovitostních fondů a staňte se spolumajiteli prémiových kancelářských budov a získejte podíl na výnosu z jejich pronájmů. Nemovitostní fondy díky své transparentnosti a stabilnímu zhodnocení chrání Vaše prostředky před inflací.

Jan Dragon, Colosseum | Jakub Chýlek, Colosseum | Michal Šperka, Českomoravská Nemovitostní a.s.

13:30 – 14:15
Workshop

OK Portfolia jako optimální nástroj nejen pro začínající poradce

Hledáte jednoduché řešení nejen pro začínající zprostředkovatele v oblasti investic? Zajímá vás, jak poradce vhodně namotivovat a vtáhnout je do hry? A víte, že to vše jde jen na pár kliků a zcela bezpapírově? Pokud jsme vás zaujali, přijďte se dozvědět více na náš workshop, kde vám představíme naše OK Portfolia a celý související ekosystém.

Aleš Kreidl, OK KLIENT | Ondřej Vaverka, OK KLIENT

14:30 – 15:15
Workshop

Jak poznat kdy neinvestovat do kryptoměn

Ve světě kryptoměn často dochází k velmi výrazným pohybům a zároveň je obtížné identifikovat, kdy jsou pohyby poháněné spekulací, a kdy naopak změnou reálné hodnoty těchto aktiv. V rámci přednášky se podíváme na nové kategorie veřejně dostupných metrik, které se aktualizují s každou proběhlou transakcí, a díky tomu nám umožňují nahlížet pod pokličku tohoto trhu.

David Dvorský, D&K digital

Učebna B

9:45 -10:10
Workshop

Fond realita Tesla IS v novém

1. snížení nákladovosti fondu
2. koupě nového pozemku
3. zavedení nestandardních odměn pro poradce

Roman Kolev, TESLA

10:15 – 11:00
Workshop

Almanach úspěšného dluhopisového investora

Jak poznat prašivé dluhopisy? Hlavní rysy rizikových emisí. Jak dluhopisy analyzovat? Pohled regulátora, obohacený o praktický byznysový pohled. Patří dluhopisy do portfolia českých investorů? Kde je sehnat a jak je nakoupit. To vše na praktickém workshopu Tomáše Menčíka, finančního ředitele CYRRUS, a Filipa Stropka, ředitele externí distribuce CYRRUS.

Filip Stropek, CYRRUS | Tomáš Menčík, CYRRUS

11:15-12:15
Workshop

Linkedin trénink pro finanční poradce

Na Linkedin tréninku se během hodiny dozvíte, jak si optimalizovat osobní profil, jaké jsou jeho zákoutí, která můžete využít pro obchod a marketing a o kterých se moc neví. Jiří vám také ukáže, jak využívat některé funkce Premium účtu, aniž byste placený profil museli mít. Rozhodně vám ale ukáže krok za krokem pár scénářů, jak si najít na Linkedin kohokoliv a jak se s ním efektivně propojit. A jak známe Jirku, bude toho ale ještě mnohem více. Vše zaměřené na čistou praxi, s ukázkami z reálného prostředí.

Jiří Kratochvíl, DIGITAAL

13:00 – 13:45
Workshop

Ochrana majetku firem a novinky v regulaci finančního trhu a krypta

Ochrana majetku firem a novinky v regulaci finančního trhu a krypta.

Dynamické finanční trhy a ještě dynamičtější kryptoaktiva utahuje stále přísnější regulace. Lumír Schejbal představí stručný přehled regulatorních novinek, které jsou již platné nebo se jejich platnost blíží: AML, DORA, MiCA, ESG nebo SFDR. Přidá pár praktických tipů, jak regulaci přežít. Vysvětlí, jak firmy a jejich majetek, aby o něj majitelé nepřišli.

Lumír Schejbal, Schejbal & Partners

14:15 -15:00
Workshop

Behaviorální finance jako nástroj pro boj s neklidnými časy

Emócie sú najväčší nepriateľ investora, hlavne keď sú turbulentné časy na trhoch. Ako identifikovať klienta/investora a ako bojovať s vlasnými emóciami?

František Michalovích, ARTS Asset Management